ناسا لباس مرد آهنین تولید می کند

دلتان می خواهد یک اسکلت خارجی داشته باشید؟ در واقع لباسی مکانیکی که آن را می پوشید و توانایی های جدیدی به شما اضافه می کند. ایده ای که سال ها توسط شرکت های مختلف توسعه داده شده و مدل های مختلفی از آن تولید شده است.

اما یک اسکلت خارجی به چه دردی می خورد؟ یک کاربرد آن برای کسانی است که به خاطر بیماری و مشکلات عضلانی نمی توانند بدون کمک راه بروند. اما این اسکلت خارجی توسط افراد سالم هم قابل استفاده است. تصورش را بکنید که با پوشیدن آن بتوانید اشیا بسیار سنگین را به راحتی بلند کنید و یا با سرعت خارق العاده بدوید. اینها بخشی از مزایایی است که این لباس در اختیارتان قرار می دهد.
حالا ناسا هم وارد کار ساخت این لباس آهنی شده است. هدف اولیه آنها ساخت مدلی بوده تا فضانوردان بپوشند و در فضا کارهایشان را راحت تر انجام بدهند. اما ناسا تصمیم گرفته که آن را برای انسان های روی زمین هم بسازد.
این لباس آهنی دارای ۴ موتور و ۶ مفصل است در مجموع ۲۵ کیلوگرم وزن دارد. گفته می شود که بسیاری از فناوری های روباتیک توسعه یافته توسط ناسا در آن استفاده خواهد شد. نام آن X1 است و کار روی آن در سال ۲۰۱۳ شروع شده و فعلاً در مراحل آزمایشی قرار دارد. اما احتمالا تا چند سال دیگر می توان دنبال خریدش در بازار بود.
توضیحات بیشتر درباره این پروژه رو میتونید در سایت ناسا به آدرس زیر نگاه کنید:
در فیلم زیر می توانید نمونه رباتی که ناسا در طرح های فضایی خود توسعه داده است را ببینید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *