کنکور ارشد هوافضا ۹۲

خبرهای اولیه از سوالات کنکور ۹۲ هوافضا رو اینجا آوردیم..خبر خوش که امسال هوافضایی ها سوالات بیشتری مربوط به خودشون دیدن و یکم از بار مکانیکی وارد بر گردشون کاهش پیدا کرده ! باشد تا به موقش به تحلیل کامل سوالات بپردازیم و سوالات و کلید رو برای دانلود قرار بدیم…..

گزارش اولیه سوالات کنکور هوافضا به شرح زیر است،باشد تا به موقش به تحلیل کامل سوالات بپردازیم.

(با تشکر از حسین هاشمی نسب)

از همون ابتدای کار با زبان شروع میکنم، واژگان زبان طبق معمول سخت بود و به سختی ۳ تا سوال قابل زدن بینشون پیدا شد. تست گرامرش قابل قبول بود و حتی کسی که کمی گوشش با جملات انگلیسی آشنا بود یا دوران تحصیلش کتابای درسیشو  خونده بود می­تونست بزنه. سه تا متن داشت اولی در مورد نقش فضا در ارتباطات جمعی بود، ، سومی هم در مورد یخ زدگی روی ایرفویل بود. در کل تغییر چندانی در سوالات زبان نسبت به سال­های قبل دیده نمی­شد.

سری دوم سوال­ها ریاضی بود که به شکل عجیبی ناگهان ساده شده بودند که حتی یک سوال ضرب ماتریس ها بود. در بخش معادلات طراح توجه زیادی به تبدیل لاپلاس داشت …یک سوال پوش داده بود یک سوال نوع نقطه بحرانی دستگاه بود که معمولا تکرار می­شه. از سایر مباحث سوالات اندکی طرح شده بود. در ریاضیات مهندسی یک اتحاد پارسوال داده شده بود که جواب بین گزینه ها نبود، دو سوال از مانده ها و چند سوال از مشتقات جزئی که با حذف گزینه قابل حل بودند.

بعد ار ریاضیات به گروه آیرودینامیک رسیدیم. دو سوال از مکانیک سیالات بود، از اصکاک درون لوله سوال طرح نشده بود. بعد سوالات آیرودینامیک بود که اگر کسی جزوه پارسه رو خونده بود قابل جواب دادن بودند، بیشتر تمرکز روی آیرو ۲ بود. ۵یا ۶ سوال از اصول جولوبرنده­ها و کمی ترمودینمیک.

درس بعد مکانیک پرواز و کنترل بود که سوالاش متفاوت بود بیشتر تمرکز روی مکانیک پرواز ۲ بود و عمده سوالا حفظی بود.

سازه هم سوالات قابل زدنش از سال پیش بیشتر بود البته دینامیک مثل همیشه سخت بود و ارتعاشات ساده ای داشت.

طراحی هواپیما ۵ سوال اضافه شده بود و دارای ۱۵ سوال بود که خیلی ها رو اسیر کرد و ۵ سوال آخر رو ندیدند.!!!سوالا هم میگن راحت بود ولی پر از شک و ابهام!

لطفا همه دوستاني كه مي خواهند از نتيجه درصد هاشون و اينكه كجا مي تونند قبول بشن آگاهي پيدا كنند، به آدرس هاي زير مراجعه كنند و نتايج داوطلبين سال هاي پيش رو ببينند … با تشكر:

جدول نتايج نهايي كنكور ارشد هوافضا ۹۱

درصد رتبه های کنکور هوافضا 

کلمات کلیدی: سوالات کنکور ارشد هوافضا سال ۹۲ – دانلود رایگان کلید کنکور ارشد هوافضا ۹۲ – دفترچه سوالات به همراه پاسخ آزمون ارشد هوافضا ۹۲ – دانلود کلید پاسخ امتحان ارشد هوافضا ۹۲

مطالب مرتبط: درصد رتبه های کنکور هوافضا – نکات دقیقه ی نود – کنکور هوافضا – عنوان کتاب های مهندسی هوافضا – بررسي رياضيات و آيروديناميك در كنكور ارشد هوافضا (آشنايي با كنكور هوافضا) – دانلود سوالات آزمون کنکور هوافضا – چند نکته کلیدی در کنکور هوافضا (آشنایی کنکور هوافضا) – آشنایی با کنکور ارشد هوافضا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *