پیرترین زن فضانورد + عکس

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از bbc، «پگی ویتسون»، پیرترین فضانورد زنی است که به تازگی در سومین سفر خود به فضا، به سمت ایستگاه بین‌المللی فضایی پرواز کرد. او امیدوار است که در زمان اقامتش در فضا، بتوانند رکوردهای بیشتری را به نام خود ثبت کند.

این فضانورد کهنه‌کار و باتجربه ناسا اولین زنی است که فرماندهی ایستگاه بین‌المللی فضایی را بر عهده گرفته است و پیش از این هم رکورد طولانی‌ترین زمان ماندن زن فضانورد را در فضا از آن خود کرده بود.

این بار نیز، در آستانه ۵۷ سالگی، به عنوان پیرترین زن فضانورد راهی فضا شد. او امروز، جمعه از پایگاه پرتاب «بایکونور» واقع در قزاقستان به فضا پرواز کرد. در این پرواز که با موشک سایوز صورت گرفت، فضانوردی از روسیه و فضانوردی از فرانسه او را همراهی می‌کنند.

انتظار می‌رود که آنها امروز به ایستگاه بین‌المللی فضایی برسند و به یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس بپیوندند. آنها تا ماه مه ۲۰۱۷ به انجام تحقیقات علمی در ایستگاه فضایی خواهند پرداخت.

«پگی ویتسون» متولد «آیوا» است و مدرک تحصیلی خود را در رشته بیوشیمی کسب کرده است. او در علوم برجسته پزشکی ناسا و نیز در جایگاه‌های تحقیقاتی فعالیت داشته و در سال ۱۹۹۶ به عنوان فضانورد برگزیده انتخاب شد.

«ویتسون» اولین بار در سال ۲۰۰۲ به فضا رفت و لقب اولین زن فضانوردی را از آن خود کرد که فرماندهی ایستگاه بین‌المللی فضایی را در سال ۲۰۰۷ از آن خود کرد. او در نظر دارد تا با قبول مسئولیت برقراری یک آزمایشگاه سیار برای دومین بار در ماه فوریه در فضا، بار دیگر رکوردشکنی کند.

با پایان مأموریت او، ویتسون بیشترین زمان حضور فضانوردان آمریکایی را در فضا به نام خود ثبت خواهد کرد و رکورد ۵۳۴ روزه «جف ویلیامز» را می‌شکند.

پیرترین زن فضانورد + عکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *