هواپیمای ترابری و سوخت رسان KC-390

KC-390_Baptism_725شرکت امبرائر برزیل که در گذشته توضیحاتی در مورد موفقیت شگفت انگیز آن بیان شده بود. توانست اولین پرواز هواپیمای حمل و نقل، سوخت رسان KC-390 را با موفقیت انجام دهد. پس از بهره بردن از شبیه ساز و همچنین تست های زمینی طولانی و وسیع، خدمه این هواپیما، پرواز ۱ ساعت ۲۵ دقیقه ای را تجربه کرده و تست های مختلفی روی شرایط مختلف پروازی و قابلیت های مانور این هواپیما انجام دادند که نتایج حاصل برای طراحان آن رضایت بخش بود.

Touchdown! the KC-390 returns for on its first flight, 3 February 2015, landing after one hour, 25 minutes.

این هواپیما با بهروری از سیستم Fly-by-wire و سیستم های بروز ناوبری دارای کارایی مناسبی در هنگام پرواز می باشد. این هواپیما با توجه به برنامه پیشبینی شده باید در سال ۲۰۱۵ در اختیار ارتش برزیل قرار می گرفت که با یک سال تاخیر این اتفاق در سال ۲۰۱۶ خواهد افتاد.

این پروژه به صورت همکاری بین نیروی هوایی برزیل و شرکت امبرائر به منظور تولید یک هواپیمای تاکتیکی حمل و نقل و ترابری با قابلیت سوخت رسانی هوایی و همچنین ایجاد تحول در طرح های نوین هوایی در برزیل انجام گرفته است.

این هواپیما دارای هزینه عملیاتی پایین تر و استانداردهای بالا نسبت به هواپیماهای موجود در برزیل است. این هواپیما قابلیت هایی مانند: توان پرواز در بردهای متفاوت، حمل و نقل نیرو، ترابری با قابلیت رهاسازی تجهیزات در مناطق مورد نیاز و سوخت رسانی هوایی و عملیات جست و جو و نجات و مقابله با آتش دارد.

نکته بسیار مهم درخواست ۲۸ فروند از این هواپیما در درون برزیل و همچنین سفارش ۳۲ فروند از این هواپیما در خارج از این کشور می باشد که از کشورهای آرژانتین، شیلی، پرتغال و چک ارائه شده است. بوئینگ نیز در یک توافق با شرکت امبرائر مسئولیت فروش و ارائه این هواپیما را در امریکا و انگلیس پذیرفته است.

KC-390_2725

دلایل این موفقیت، نیست جز تلاش و هماهنگی گروهی با مدیریتی آینده نگرانه، چیزی که  جای خالی اش را در بین مدیران و متخصصان داخلی می بینیم… شرکت امبرائر همان شرکتی است که از تولید هواپیماهای سه چهار نفره شروع کرد و قدم به قدم و با برنامه ریزی گام برداشت. اگر این شرکت هم در همان آغاز، یکباره قصد تولید این هواپیمای سوخت رسان را داشت، به نظر شما موفق می شد؟ امیدواریم که مدیران صنعت هوایی روی این سوال فقط فکر کنند!

یک دیدگاه درباره “هواپیمای ترابری و سوخت رسان KC-390

  1. پوریا

    سلام قبلا” خواهش کردم باز هم میگم
    این ویدئو هایی که میذارید لطفا” با بالترین کیفیتش رو بذارید یا حد اقل لینک فول اچ دی شو بذارید
    این چیه در شان سایت وزین شما نیست.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *