نکات دقیقه ی نود – کنکور هوافضا

کنکوریها… دیگه به سوت پایان رقابت نزدیک می شویم….اما نکات مهمی که در چند هفته پایانی باید بهش توجه کرد به شرح ذیل است:

۱) شروع کنید به مرور مطالبی که قبلا یاد گرفتید… دیگه وقت خوندن مطالب جدید نیست…

۲) تست زیاد بزنید…. مخصوصا تستهایی که محاسباتی هستند(تستهای ریاضیات٬ سازه)…

۲/۵) تستها رو به صورت جمع بندی شده بزنید…. یعنی دفترچه سوالات کنکور سال های پیش رو گیر بیارید و مثلا همه سوالات آیرودینامیک رو یه جا بزنید… این کار مفیده چون پرش ذهنی از یه مبحث به مبحث دیگه باعث تسلط شما به کلیله مباحث می شه….(البته این کار باید بعد از مرور باشه)

۳) استراتژی حل سوالات کنکور رو برای خودتون مشخص کنید… بعضیا در کنکور نمیخوان برخی تستها رو بزنن… مثلا اغلب دیده شده که خیلی ها تستهای سازه و زبان  رو نمی زنن…پس مشخص کنید که با شروع آزمون ابتدا  از چه درسی شروع می کنید و به ترتیب  ادامه می دهید…

۳/۵) کنکور ۱۲۰ سوال داره و ۲۰۰ دقیقه زمان٬ پس اگه به طور مساوی نگاه کنیم برای هر سوال ۱۰۰ ثانیه وقت داریم…زمان سرمایه ایست که خیلی ها به سادگی در کنکور از دست میدن…مثلا سر تستهایی که مسلط نیستند وقت میذارند و آخرش یا اشتباه میزنن ویا بعد از کلی فکر کردن به سوال بعدی میرن!…. شما باید از زمان به صورت هدفمند استفاده کنید… به این صورت که سهمیه هر درس رو بنا بر اهمیتی که براتون داره٬ معلوم کنید… مثلا برای کسی زبان و سازه اهمیت چندانی نداره برا همینم٬ برای هر سوال ۴۰ ثانیه وقت میذاره…(به عبارت  دیگه برای زبان که ۳۰ سوال هست ۲۰ دقیقه و برای سازه که ۲۰ سوال هست حدودا ۱۴ دقیقه) یعنی سرمایه زمانی رو به سمت سوالایی که بلدین سوق بدین….

۴) اگه تا حالا آزمون سال ۸۸ و ۸۹ و ۹۰ رو نزدید…. سریعا تستهاش رو بزنید….بدین صورت که آزمون کنکور رو شبیه سازی کنید تا بتونید سر جلسه کنکور به همه چی مسلط باشید…. این کار رو هر چه زودتر انجام بدید و به روزهای آخر کنکور واگذار نکنید…. چون با آشنا شدن تستهای چند سال اخیر می فهمید که چطور باید مطالعه کنید پس اگر زودتر این کار رو انجام دادید٬ زمان بیشتری برای مطالعه درست و اصولی (و مطابق با سوالات کنکور) دارید.

۵) سر جلسه کنکور تستهایی رو که نمیدونید یا شک دارید به هیچ وجه نزنید بلکه کنارش علامت بذارید و بعد از حل کلیه سوالاتی که تسلط کامل دارید به اون سوالات برگردید و قشنگ روشون فکر کنید!(با فراغ بال!!)… این کار علاوه بر ایجاد آرامش و بالا رفتن دقت حل تستها٬ باعث می شه که وقت تون سر تستهایی که بلد نیستید هدر نره….

۶) برای چندمین بار تاکید میشه…. به آیرودینامیک٬ مکانیک پرواز و طراحی هواپیما توجه ویژه داشته باشید… چون این دروس برگ برنده کنکور هوافضا هستن! این بدین معنا نیست که تستهای سازه و ریاضی و زبان رو نزنیم… اتفاقا اگه چند تا تست درست هم از این درسا بزنید رتبه و تراز شما به صورت مضاعفی بهتر خواهد شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *