موشکی که ۶ ساعت بالای سر قربانی گشت میزند!

سلاح ها روز به روز پیشرفته تر و هوشمند تر می شوند. Fire Shadow پرنده مرگباری است که توسط شرکت فرانسوی MBDA ساخته شده است و یک موشک کوچک و سبک به شمار می آید که می تواند توسط یک سرباز پرتاب شود.

نکته مهم این است که این موشک بعد از پرواز می تواند منطقه بزرگی تا شعاع ۱۰۰ کیلومتر را تحت نظر بگیرد و یک تا ۶ ساعت بر فراز ابرها بالای سر هدف اش باقی بماند و به محض دستور، بر سر هدف فرود می آید.
در واقع این پرنده ۲۰۰ کیلوگرمی می تواند توسط سرباز شلیک شده و در طی ۶ ساعت آینده تصاویر منطقه را برای او ارسال کند و در پایان نیز خودش را به هدف برساند و منفجر شود.

شرکت سازنده می گوید دقت بالای این پرنده در حدی است که میتواند هر گونه هدفی را مورد اصابت قرار بدهد. از فردی که مشغول خوردن قهوه است تا یک خودروی در حال حرکت.
این موشک به گونه ای طراحی شده که هزینه ساخت آن زیاد نباشد و هنگام اصابت، تخریب زیادی ایجاد نکند. در واقع، هدفش نابودی دقیق یک نقطه تعیین شده، بدون رساندن آسیب زیاد به محیط اطراف است.
شرکت سازنده از سال ۲۰۱۰ مشغول تست سلاح جدید بوده و حالا آن را به تولید انبوه رسانده است.

دریافت فیلم

6 دیدگاه درباره “موشکی که ۶ ساعت بالای سر قربانی گشت میزند!

 1. بانام

  به نظرم کار عجیبی نکردن
  من نمیدونم وقتی هواپیمای کنترلی رو میکوبونن به هدف چه کار بزرگی انجام شده؟…نه واقعا چه کاری…؟

  پاسخ
 2. جواب بدید

  سلام من ۱۶ سال دارم رشته ام تجربی هست و در تجربی خودم موفقم ولی فیزیک و ریاضی ام خیلی ضعیفه ولی علاقه به ساخت موشک دارم و قصد دارم یکی در تابستان در اوج بی سوادیم درست کنم البته یکم ازش میدونم به نظتون میتونم.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *