مسابقات کشوری هوافضای پیام نور در بوشهر

دومین دوره مسابقات کشوری هوافضا پیام نور در استان بوشهر انجام خواهد گرفت.

این دوره ازمسابقات به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر و تیم هوافضای این دانشگاه برگزار خواهد شد. در ادامه معرفی از این تیم و مسابفات پیشرو ، خواهیم داشت.

سایت مسابقات :   pnuaerocup.ir

                                                  تنها تا ۱۰ بهمن ماه فرصت ثبت نام دارید

poster

گروه هوافضا دانشگاه پیام نور با همت و تلاش دکتر طاهره عزتی ایجاد شده و در راستای ترویج علوم هوافضایی در استان بوشهر فعالیت می کند و علیرغم امکانات محدود خود توانسته افتخاراتی در مسبقات کشوری کسب کند.

در هفتمین دوره مسابقه هوا و فضای دانشگاه صنعتی شریف که با حضور دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور برگزارشد، چهار تیم از دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر شرکت کردند که تیم ‘چمروش’ موفق به کسب رتبه دوم گرایش هواسر (گلایدر) دانشجویی و تیم ‘ققنوس خلیج فارس’ در همین بخش ششم شد.


همچنین تیم ‘چمروش خلیج فارس’ توانست با طراحی صحیح و انجام همه ماموریت های درخواستی داوران مسابقه، در بخش گلایدر هدف زن با اختلاف امتیاز و اقتدار در صدر شرکت کنندگان قرار گیرد که با توجه به سیاست گذاری مسابقات، رتبه های برتر بخش هدف زن شایسته تقدیر شناخته شدند.
جایگاه بعدی که این تیم مورد تمجید قرار گرفت مصاحبه با داوران مسابقات بود که این تیم توانست با دفاع از ساخته خود بیشترین امتیاز را از استادان برتر کشور در زمینه هوافضا بگیرد و از طرف آنان به عنوان الگویی برای ادامه کار سایر گروه ها یاد شود.

همچنین در دوره اول مسابقات هوافضای پیام نور در مشهد تیم مرینوس موفق به کسب مقام اول در دو گرابش طراحی مفهومی پهپاد و گلایدر هدف زن شده بود و تیم روبوت این دانشگاه مقام سوم گلایدر هدف زن را بدست آورد

 


 

رییس دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر : دانشگاه پیام نور استان بوشهر  میزبان دومین دوره مسابقات هوا و فضای دانشگاه پیام نور کشور شد.

دکتر محمد را بحرانی افزود: این مسابقات در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی  و در چهارلیگ گلایدر دانش آموزی،گلایدر دانشجویی ،گلایدر آزاد و موشگ کاغذی برگزار خواهد شد.وی ادامه داد : این مسابقات مختص دانشگاه پیام  نور نیست و دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور امکان حضور درمسابقات را دارند.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت:دومین دوره مسابقات هوا و فضای دانشگاه پیام نور به میزبانی بوشهردر بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند جهت ثبت نام به  سایت pnuaerocup.ir  مراجعه نمایند .

دکتر محمد رضا بحرانی افزود: اولین دوره مسابقات هوا و فضای دانشگاه پیام نور در سال گذشته در مشهد مقدس برگزار شد که دانشجویان دانشگاه پیام نور بوشهر موفق به کسب عناوین برتر این مسابقات شدند.

وی به چهار هدف عمده برگزاری این مسابقات اشاره کرد و گفت: توسعه و گسترش علم هوا و فضا در میان دانشجویان، ایجاد شور و نشاط در فضای علمی دانشگاهی، رشد توان ارائه طرح و ایده در علم هوا و فضا که بسیار دارای اهمیت است و ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقات است.


به گزارش دبیر خانه دومین دوره مسابقات سراسری هوافضا پیام نور:

طاهره عزتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: تاکنون بیست تیم در این دوره از مسابقات هوا فضای دانشگاه پیام‌نور در بوشهر نام‌نویسی کرده‌اند. وی با اعلام این که فرصت نام‌نویسی تا ۱۰ بهمن ماه است، افزود: این مسابقات در تاریخ ۲۴ لغایت ۲۷ بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه پیام نور استان بوشهر در پنج گرایش طراحی مفهومی پهپاد، هواسر ویژه، هواسر، موشک آبی و موشک کاغذی در دو سطح دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی دومین دوره مسابقات هوافضای دانشگاه پیام‌نور تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت pnuaerocup.ir مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن ۰۷۷۳۳۵۵۹۴۸۷ تماس بگیرند.


 

یک دیدگاه درباره “مسابقات کشوری هوافضای پیام نور در بوشهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *