دکترای هوافضا ۹۵

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکترای ۹۵ منتشر شد و در نتیجه آن ظرفیت دانشگاه های کشور در رشته هوافضا در مقطع دکتار مشخص شد. در تصاویر زیر می توانید مشاهده بفرمایید کدام دانشگاه ها مقصد دانشجویان دکترا در سال ۹۵ خواهند بود :

در مجموع حدود ۹۰ نفر وارد دانشگاه خواهند شد که ۳۰ نفر نوبت دوم و پردیس هستند. دو دانشگاه تبریز و شیراز هم بورس اعزام به خارج دارند( و همون داستان معروف بورسیه ها و تبدیل به داخل و ….)

لازم به ذکر است که در کنکور ارشد سال پیش وضعیت ظرفیت ها بدین شرح بود :

خودگردان : ۱۴۱
شبانه : ۲۲۷
غیرانتفاعی و مجازی : ۶۰
روزانه : ۴۲۷

 

8 دیدگاه درباره “دکترای هوافضا ۹۵

 1. علی

  من که هر کی دیدم دکتری هوافضا میخونه بیسیک ترین مساعل هوافضا رو نمیدونست اگه درسهای ارشد ودکتری رو نگاه کنین هیچکدامشون مفاهیم رو توضیح نداده همش فرمولهای خشک بی احساس جدولو نموداره که هیچ معنی خاصی نداره وقتی کانسپتو یاد نگیریم هیچی از این رشته سر در نخواهیم اورد مدرک دکتری بیشتر به درد همون تدریس میخوره

  پاسخ
 2. برد

  علی اقا دکتری و ارشد بیشتر برای طراحی و ساخت چیزهای جدید و اختراع و یا تقویت و بهبود بخشی به راندمان قطعات و … هستن نه برای آچار به دست شدن … البته تو ایران امکانات ازمایشگاهی کمه و درس خوندن تو این شرایط سخته ولی خیلی از بچه های مکانیک و هوافضا وقتی میرن خارج استعداد خودشونو نشون میدن .. دقیقاً هم با همین فرمول هایی که شما می فرمایین خشک و ..
  آچار بدست شدن بیشتر به تجربه ربط داره تا مسائلی مثل تحصیلات عالیه در حد دکتری

  پاسخ
 3. ارسلان

  برادر مهمتر شما اول متن رو درست و حسابی بخون بعد نظر بده
  دوستمون علی حرفی راجب کار فنی و آچار به دست شدن نزده که شما برای خودت نظر میدی

  پاسخ
 4. علی

  (دوست عزیز منظور از کانسپت یعنی مفاهیم ) و ربطی به اچار نداره
  بسیار مممنونم که منو با مفهوم دکتری اشنا کردی شرمنده که من نمیدونستم

  پاسخ
 5. محمدرضا

  بسمه تعالی
  سلام به همه دوستان
  به نظرم دکتری خوندن خوبه ولی اگه جهت دار باشه مثلا شما به موضوع یا گرایش خاصی علاقه دارید خوبه اول کمی ببینید در صنعت آن موضوع به کجا رسیده و کجا مشکل هست که در نهایت درباره آن موضوع کار کنید تا اینطوری بتونید اون درس دکتری هم که می خونید فقط درس محض توش نباشه و اگه برسه به مرحله ساخت این درس خوندن یا مقاله دادنه که هم برای دنیای اون شخص هم برای آخرتش مفیدتر خواهد بود و شما را با بقیه افرادی که دنبال مدرک اند (به هر دلیل و هدف نامعلوم دیگری) متفاوت می کند و تاثیرگذار. فکر می کنم که دانشگاه های خارج هم همینطوری باشه که افرادی که می خواهند دکتری بخونند یه مدتی مثلا ۶-۷ ماهی می روند تو دل صنعت بعد به صورت هدفدار می آیند برای دکتری .

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *