دانلود و معرفي كتاب turbine, compressor & fan-Yahya

این کتاب از جمله موارد جامع در زمینه توربوماشین هست…. شاید بعضی با توربوماشین آشنا نباشند…. در واقع توربوماشین وسایلی هستند که با گذشتن سیال از میان آنها روی سیال کار انجام می دهند و یا کار می گیرند… از نمونه های ملموس توربوماشین کمپرسور های محوری و شعاعی که در موتورهای جت٬ توربین گازهای نیروگاهی٬ وسایل نقلیه زمینی و همچنین توربین های محوری و شعاعی  کاربرد داره … مثلا کسایی که از شهر منجیل عبور کرده باشند توربینهای باد بزرگ رو دیدند… این توربین بادها درواقع یه نوع توربوماشین هستند که از باد کار میگیرند و این انرژی رو تبدیل به نیروی برق می کنند…

در گذشته هم آسیاب های بادی یا آبی هم نوعی توربوماشین بودند که از انرژی نهفته در آب و باد برای آسیاب کردن استفاده می کردند.

كتاب turbine, compressor & fan از جمله كتاب هاي مفيد در اين زمينه هست و  در قالب سه موضوع كلي توربين و كمپرسور و فن از پايه موضوعاتي رو معرفي كرده…. خاطرنشان كنم كه اين كتاب مرجع اصلي درس طراحي آيروديناميك توربوماشين هاي دكتر تقوي از اساتيد پيشرو در صنعت آيروديناميك توربوماشين، هست….

كتاب ابتدا با مباحث بنيادي سيالاتي و ترموديناميك و معرفي سيكلها و يه معرفي ابتداي از انواع توربوماشينها و تعاريف آنها شروع ميشه و تا فصل ۷….

از فصل ۸ به طور مفصل وارد معرفي پره هاي توربوماشين ميشه…. رديف پره هاي توربوماشين كه به آن Cascade گفته ميشه به صورت جامع در اين فصل معرفي شده است… فصل ۹ توربين محوري و فصل ۱۰ خنك كاري توربين مطرح ميشه… فصل ۱۱ كمپرسور محوري مورد مطالعه قرار مي گيره و در فصل ۱۲ كمپرسور سانتريفيوژ توضيح داده ميشه… در فصول آخر هم توربين هاي شعاعي و فن ها معرفي مي گردند….ضمنا اين كتاب ترجمه فارسي نشده است…

 

2 دیدگاه درباره “دانلود و معرفي كتاب turbine, compressor & fan-Yahya

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *