بررسي زبان انگليسي كنكور ارشد هوافضا

 در اين بخش قصد داريم مقداري تفضيلي تر به مبحث زبان انگليسي كنكور ارشد هوافضا بپردازيم… البته برخي از مباحثي رو كه قبلا در پست من میخوام شروع کنم…. گفته شده دوباره تكرار مي كنيم…

با عنايت به مباحث كلي درباره زبان انگليسي و رابطه آن با هوافضا وارد مبحث كنكوري زبان ميشويم …. فرایند یادگیری زبان انگلیسی طولانیه و به سرعت نمیشه به زبان مسلط شد…. اگر هم برا کنکور نتونستید خودتون رو آماده کنید حتما برای بعد کنکور برنامه ای منسجم بریزید چونکه اکثر منابع درسی کارشناسی ارشد هوافضا به زبان انگلیسیه و ترجمه نشده…. در عین حال ضرب المثل معروفی میگه «هرکه زبانش بیش٬ پیشرفتش بیشتر»!!

 

برخی فکر میکنن کتاب ۵۰۴ برا کنکور خیلی جواب میده…. اما ما که کنکور دادیم و این کتاب رو خوندیم و چیزی ندیدیم!! البته ضرر نکردیم چون چارتا کلمه بیشتر یاد گرفتیم…. به طور کلی، چه میخواهید زبان رو به طور جدی برا کنکور بخونید و یا نه به توصیه های زیر گوش بدید:

- زبان انگلیسی کنکور هوافضا از یه منظر به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم میشه و از منظر دیگه به سه بخش vocabulary ، close test و Reading تقسيم ميشه…. بخش عمومي قواعد سخت تري داره ولي مطالب تخصصي هوافضا در اون نيست…. اما بخش تخصصي قواعد و مطالب آسونتري داره اما فقط كسي كه هوافضا و مبحث مربوطه در سوال رو فهميده ميتونه پاسخ گو باشه….پس هر چه قدر كه در هوافضا عميق بشيد به نفعتونه!

- معمولا كلماتي كه در بخش vocabulary مياد كلمات خفن و سختي هستند…. بنابراين خيلي سخته كه به همه كلمات تسلط پيدا كنيد… به شما پيشنهاد مي كنم دفترچه لغتي براي خودتون تهيه كنيد و از همين الان بشينيد و از كنكور سال ۸۰ به اين طرف تمامي كلمات ناآشنايي كه اومده رو يادداشت كنيد….و تكرار….

چرا اين كار رو كنيد؟!… مشخصه!!… چون طراح سوالات هميشه فكرش اطراف برخي كلمات خاص مي چرخه و در سوالات و سالهاي مختلف هميشه همين كلمات رو استفاده ميكنه!… شما در حين مرور سوالات سالهاي مختلف حتما متوجه اين امر خواهيد شد و از تكرار كلمات لذت خواهيد برد!!

- سعي كنيد مهارت Reading و درك مطلب خودتون رو قوي كنيد چون يكي از نمره آورترين بخشهاست….در سوالات كنكور اخير معمولا حداكثر سه متن  مي دن و به دنبال هر متن يه سري سوال مي پرسن… شما اول سوالا رو بخونيد و سپس به دنبال جواب در متن بريد.

- قبل از بررسي سوالات زبان هر سال٬ ابتدا طي يه زمان ۱۵ الي ۲۰ دقيقه اي از خود يه كنكور كوچك بگيريد تا اول حد و حدودخودتون رو بفهميد و سپس به بررسي سوالات و كلمات بپردازيد.

یک دیدگاه درباره “بررسي زبان انگليسي كنكور ارشد هوافضا

  1. reza

    تمام کشور های دنیا تحت استعمار انگلیس است در هر کشوری باندهایی هستند که اطلاعات سری وفوق سری را بافکر کردن شخصی وگروهی در مورد هرچیزی که به سیاست ربط پیدا می کند بدست می آورند وانگلیس برای این که این باند ها این اطلاعات فوق سری را رو نکنند افراد این باند ها را به ثروت وقدرت می رسانند از صاحبان شرکت های کوچک گرفته تا مقام منسب های بالا انگلیس این کار را انجام می دهد که این باندها اطلاعات فوق سری را فاش نکنند که انگلیس دیگر نتواند استعمار فوق مدرن خود را در جهان پیاده کنند و به سیاستشان در جهان لطمه ای وارد شود همینطور در هر کشوری باندهایی هستند که به دلایل مختلف نمی گذارند که افرادی که این اطلاعات را دارند به ثروت وقدرت برسند به دلیل این که می ترسند روزی جای آنها را یا بگیرند وهمچنین به دلیل افکار خودخواهانه ودلایلی که بحس مفصلی که در این رابطه وجود دارد به هیچ عنوان کسانی که تازه کار هستند ومغز هستند واطلاعات فوق سری را دارند به هیچ عنوان نباید جلوی افراد این باند ها در مورد اطلاعات فوق سری خود صحبت کنند چون همان اطلاعات فوق سری را در جهان فاش می کنند که انگلیس سر آن شخص تازه کار که اطلاعات را بافکر کردن بدست آورده را به طرق مختلف زیر آب کنند که باید این اشخاص این اطلاعات فوق سری را که بافکر کردن بدست می آورند مستقیما به خود انگلیس ها بد

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *