مباحثی مفید از محفظه احتراق (۵)

در فایل زیر مباحث خوبی توسط آقای حسین محمدی از دانشگاه جامع علمی – کاربردی، تدوین شده است که برای علاقه مندان مفید خواهد بود:

download-whight

2 دیدگاه درباره “مباحثی مفید از محفظه احتراق (۵)

 1. Reza

  سلام و روز بخیر خدمت همه دوستان
  چون بنده ، اصولم رو زیر پا نمیزارم و همیشه سعی کردم حرفم با عملم یکی باشه، در پست قبل عرض کردم که اخرین پیامی هست که میزارم و منتظر شدم تا مدیر محترم سایت ، مبحث جدید رو ارایه بده تا نظرم رو بیان کنم.
  متاسفانه یک چیز هابی از بعضی دوستان که احترامشون هم برای بنده واجبه خوندم که از هر جا یک چیزی شنیدن، و یا رفتن خوندن و امدن اینجا مطرح میکنن.
  این نکات رو افرادی بخونن که علاقمند هستن به دکترا در خارج از کشور، در غیر این صورت از همین جا نخونید و ادامه ندید و وقت گرانبها خودتون رو تلف نکنید،
  ۱- چهار پارامتری رو که خدتتون عرض کردم رو مد نظر داشته باشید( دانشگاه معتبر، زبان در حد حرفه ای، نمرات بالا با توسیه نامه، و نهایتا تحقیقات و پژوهش علمی در مقطع فوق لیسانس)، اگر دانشگاه خوبی امسال قبول نشدی نگران نباش با تلاش بیشتر در کسب نمرات بالا، و تحقیقات و.پژوهش و مقاله های علمی، میتونی خلا دانشگاهت رو بپوشونی،
  ۲-اگر تشریف اوردید اروپا، و خواستید بمونید بدونید که بعد از تحصیلاتتون یک سال به شما اقامت جستجوی کار میدن، ابن رو مد نظر داشته باشید.
  ۳- حق تقدم با کسانی هست که اخرین مدرک تحصیلیشون رو در اروپا گذرونده باشن، منظورم برای کار هست، پس این که شما فکر کنید الان از ایران تشریف بیارید و میتونید کار کنید یا ویزای کار بگیرید این خبرا نیست، ترجیح اون ها با کسانی است که تربیت یافته و.پرورش یافته دانشگاه های خودشون باشن.
  ۴- دیدم دوستانی فرموده بودن که برای فوق برید خارج و ینجا نمونید، دوستان فوق در خارج از کشور بسیار سخته، و تلاش ده چندان میخواد نسبت به فوق خوندن تو ایران، کورس دارید و باید واحد بگذرونید اون هم با یک زبان دیگه و یک فرهنگ اموزش متفاوت. بسیار کار سختیه، و خبری از بورس هم نیست، دوستان حواستون باشه، این موضوع بسیار مهم هستش
  ۵-نکران پذیرش و ویزا نباشید. در تمام رشته ها و تمام گرایش ها در تمام مقاطع. توانایی پذیرش و ویزا گرفتن رو دارید.
  ۶- سعیتون بر این باشه که کشور های تاپ رو انتخاب کنید، چون دارید میرید که تحصیل کنید و مسلما برای یک مقطعی هم زندگی، دوستان ما یک بار به دنیا میایم پس برای ایندتون درست تصمیم بگیرید.
  ۷- وظیفه داره به عنوان یک هموطن انچه را که در طول این سالها تجربه کردم رو بیان کنم، بنابراین این رو هم بکم اینجا کار کردن، تحصیل کردن و ….. ادم خودش رو میخواد، به دنیای درون خودت برگرد و با خودت صادق باش ببین ، روحیات اخلاقیت به خارج میخوره یا نه
  ۸ – دوستان بنده در قلب حادثم ، پس میدونم که چی دارم میگم، تک تک ۷ مورد بالا رو به دقت بخونید، هر انچه که دارم میگم تجربه هستش. از شنیده ها صحبت نمیکنم، از خواندن ها از این ور اون ور صحبت نمیکنم، دارم از دیده ها و از تجربیاتم صحبت میکنم، از چالش هایی که سالها اینجا داشتم و باهاشون جنگیدم و لمسشون کردم صحبت میکنم.
  ۹- دیدم دوستی در مورد کار افرینی صحبت میکرد، دقیقا درست فرمودید، جدیدا دنیا خصوصا اروپا و امریکا به ابن مورد رو اورده و در ضمن کار بسیار سختی هم هست یعنی همون مشکلاتی که برای یک کار افرین در ایران میتونه وجود داشته باشه برای بچه های اینجا هم این مشکلات وجود داره،
  ولی دولت ها جدیدا به این مورد زیاد بها میدن ، چرا که دبکه میز دولتی وجود نداره. و تماما بخش های خصوصی وارد عرصه شدن، این رو در خیلی از کشور های اروپایی میتونید ببینید.
  موفق باشید و خدا نگهدارتون

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *